Pilotní výcvik na letišti Karlovy Vary

Pilotní výcvik a pilotní průkazy na letišti Karlovy Vary

Pilotní průkazy a licence, které můžete získat na letišti Karlovy Vary.

Pilotní výcvik letiště Karlovy Vary
Pilotním průkaz pro ultralehká letadla na letišti Karlovy Vary

Pilotní průkaz pro ultralehká letadla představuje nejdostupnější variantu, pokud uvažujete o létání pro zábavu. Oblohu můžete prozkoumávat s jedním spolucestujícím. Výhodou UL letadel je možnost přistávat na neoficiálních travnatých plochách. Váš pilotní výcvik můžete zahájit na letišti Karlovy Vary.

Na letišti Karlovy Vary nejenže nabízí výcvik pro získání ULL(a) licence, která položí pevné základy pro vaši pilotní kariéru, ale také máte možnost rozšířit vaše dovednosti a získat povolení pro řízení letů VFR. Tento kurz je skvělým odrazovým můstkem pro dosažení vyšších úrovní v pilotním vzdělávání, včetně certifikace soukromého pilota PPL(a).

Zahájit výcvik ULL akcí pilotem na zkoušku
Pilotní výcvik letiště Karlovy Vary
Požadavky na žáka:

Získání pilotního průkazu ULL(A) se pohybuje v cenovém rozmezí od 50 000 Kč do 120 000 Kč.

Vnímáte, že létání pro vás znamená více než pouhý koníček a rádi byste zahájili vaši pilotní kariéru? Pilotní průkaz PPL(a) je ideálním odrazovým můstkem k profesionální kariéře pilota dopravních letadel.

S pilotnímu průkazem PPL(a) budete moct přepravovat více než 2 cestující v letadlech s hmotností nad 450 kg. Máte-li zájem začít kariéru pilota, můžete pokračovat k získání pilotní licence CPL(a) – obchodní pilot letadel nebo ATPL(a) – dopravní pilot.

Letiště Karlovy Vary má výhodnou polohu a díky své dlouhé dráze, je ideálním místem pro základní pilotní výcvik a získání pilotního průkazu pro všechny zájemce z okolí Karlových Varů.

Pilotní výcvik letiště Karlovy Vary
Požadavky na žáka:
  • Minimální věk 17 let.
  • Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy, který zahrnuje vstupní lékařskou prohlídku prováděnou leteckým lékařem.
  • Získání průkazu radiotelefonisty (získáte během teoretické přípravy).
  • Absolvování 80 hodin teoretického výcviku a úspěšné dokončení online kurzu týkajícího se teorie pro pilotní průkaz PPL.
  • Úspěšné absolvování zkoušek z teorie PPL na Úřadu pro civilní letectví. Naučit se na ně můžete pomocí online přípravných testů PPL.
Zahájit výcvik PPL akcí pilotem na zkoušku

Kurz zahrnuje 45 hodin teoretické přípravy a 50 hodin praktické letecké přípravy. Držitelé pilotního průkazu ULL si mohou uplatnit až 10 % z celkového náletu na ultralehkých letadlech, avšak s omezením na maximálně 10 hodin.

Cena pilotního výcviku pro získání licence PPL(a) se pohybuje v rozmezí od 100 000 Kč do 300 000 Kč.

qode-eliptic-slider

Vyzkoušejte si pilotování letadla

Vzhledem k tomu, že získání pilotního průkazu není nejlevnější záležitostí, připravili jsme pro vás možnost akce ‚Pilotem na zkoušku‘. Tento zkušební let můžete absolvovat jak v ultralehkém letadle, tak i ve větších typech letadel, jako je Cessna bez předešlých pilotních zkušeností. Pokud se vám pilotování zalíbí a budete mít zájem o pilotní výcvik, obraťte se na nás.

Zahájit výcvik akcí pilotem na zkoušku

S pilotní licencí ATPL(a) dosáhnete nejvyšší stupeň leteckého vzdělání. Pokud máte ambice pilotovat dopravní letadla, je pilotní průkaze ATPL tou pravou volbou pro vás.

Pro získání pilotního průkazu ATPL je nezbytné úspěšně dokončit teoretický kurz, který trvá 9 až 12 měsíců v letecké škole. Během tohoto kurzu se budete učit od zkušených lektorů, mezi kterými jsou jak dopravní a obchodní piloti, tak i specialisté na řízení letového provozu a letečtí meteorologové. Kurz zahrnuje postupné absolvování přednášek z 13 předmětů, které vás komplexně připraví na kariéru dopravního pilota, včetně závěrečných zkoušek u Úřadu pro civilní letectví.

Nejbližší kurz teorie ATPL od letiště Karlovy Vary je pořádán v letecké škole AeroPrague na letišti Praha Letňany.

Zahájit teorii ATPL
Pilotní výcvik letiště Karlovy Vary

Pokud budete chtít létat do zahraničí musíte disponovat obecným průkazem radiotelefonisty VFL od Českého telekomunikačního úřadu (online přípravný kurz včetně přípravy na ústní zkoušku) a složit zkoušku z angličtiny podle standardů ICAO v akreditované letecké škole. Minimální požadovaná úroveň je ICAO 4.

Zkoušku z angličtiny podle standardů ICAO online můžete nově absolvovat z pohodlí domova. V případě potřeby lze také absolvovat přípravný kurz letecké angličtiny, který vás na zkoušku náležitě připraví.

Přihlásit na zkoušku ICAO
Pilotní výcvik letiště Karlovy Vary

Nepostradatelnou součástí pro získání pilotního průkazu na ultralehká letadla (ULL) nebo soukromých pilotů (PPL) je absolvování teoretického kurzu pilota.

Zahajte výcvik pro získání pilotního průkazu

Nastudujte si teorii pilota v moderním online formátu e-learningu od týmu portálu Aeroweb.cz. Získáte přístup ke kvalitně zpracovaným interaktivním materiálům od předních leteckých odborníků. K dispozici vám bude mnoho videí, zvukových záznamů a praktickým příkladů radiokomunikace.

Teorie pilota nemusí být nudná záležitost. Studovat můžete kdykoliv dle vašeho vlastního časového harmonogramu.

Zahájit teorii PPL/ULL
Pilotní výcvik letiště Karlovy Vary

Proč získat pilotní průkaz na letišti Karlovy Vary?

Mezinárodní řízené letiště s denním i nočním provozem.

Možnost pokročilých výcviků a výcviků IFR přístrojového létání.

Skvělá dostupnost letiště.

Poskytuje kvalitní zázemí, bezpečnost a dostupnost služeb.

Možnost vyhlídkových a zážitkových letů

Nabízí bohatý výběr možností pronájmu a půjčování letadel.

2150 m dlouhá a 30 m široká asfaltobetonová přistávací a vzletová dráha.

800 m dlouhá a 18 m široká travnatá přistávací a vzletová dráha.

Výhodná poloha pro lety po celé Evropě.

 Potřebujete poradit?

 Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle: +420 352 203 200.