Pilotní výcvik na letišti Karlovy Vary

Pilot ultralehkých letadel – ULL(a)

Pilotní průkaz pilota ultralehkých letadel je nejsnáze dostupnou variantou jak si vychutnat krásný pocit z letu pod vlastní kontrolou.
Můžete létat sami nebo maximálně s jedním pasažérem a charakteristiky ultralehkých letadel Vám dovolí přistávat i mimo oficiální letiště. Náklady na letovou hodinu jsou také nižší než u větších letounů. Jako nástavbu si můžete udělat výcvik pro řízené lety VFR. Navíc je pilotní průkaz ULL kvalitním základem pro piloty s licencí PPL.

Požadavky na žáka

- Věk minimálně 15 let - Osvědčení o zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře, který je pověřen toto osvědčení vydávat - 45 hodin teorie - min. 20 letových hodin.

Cena pilotního průkazu ULL(A) se pohybuje cca od 30 000 Kč do 70 000 Kč.

Soukromý pilot letounů – PPL(a)

Pokud nechcete, aby pro Vás létání bylo pouhým koníčkem, ale spíše vášní či profesí, pak je pro Vás pilotní průkaz soukromého pilota letounu vhodnou variantou. Zároveň je získání této licence základním krokem ke kariéře profesionálního pilota dopravních letadel.
Pilotní průkaz PPL(a) Vám umožní převážet více než 2 cestující letadly těžšími než 450 Kg. Chcete-li létání proměnit v profesi, pak můžete navázat na dosažený výcvik pilotní licencí CPL(a) – obchodní pilot letounů.

Požadavky na žáka

- Věk alespoň 17 let - Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou prohlídkou v Ústavu leteckého zdravotnictví (Generála Píky 1, Praha 6 tel: 973 212 455) - Průkaz radiotelefonisty, získaný během teoretické přípravy.

Stejně jako u pilotního průkazu ULL(a) je nutné splnit 45 hodin teorie, ovšem 50 letových hodin. Pokud vlastníte průkaz ULL(a), můžete si započítat 10% svého náletu na ultralightech, nejvíce však 10 hodin.
Ceny pilotního výcviku PPL(a) se pohybují cca od 100 000 Kč do 300 000 Kč.

Nejste 100% rozhodnuti pro výcvik? Vyzkoušejte si zážitek „pilotem letadla na zkoušku“!

Pokud byste raději před opravdovým pilotním výcvikem nejprve lehce prověřili vaše schopnosti a dovednosti, pak přejděte na naši stránku Pilotem na zkoušku, kde se můžete přihlásit ke zkušebnímu letu. Pakliže se vám létání skutečně zalíbí a budete dostatečně sebevědomí, tak se neváhejte zapsat do výcviku pilota.
Typ akce
Cena

INDIVIDUÁLNÍ Pilotem na zkoušku 1 os.

4 900 Kč

INDIVIDUÁLNÍ Pilotem na zkoušku 3 os.

6 200 Kč

Let pilotem na zkoušku si můžete libovolně prodloužit.
Termín letu je individuální. Létáme po celý rok, samozřejmě s ohledem na počasí.

 Potřebujete poradit?

 Jakékoli dotazy Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle: +420 352 203 200.